Középiskolai felvételi előkészítő 2024/2025
12-15 éves korig ajánljuk
Vannak gyerekek akiknél egészen kicsi korban egyértelműen eldől, hogy művészeti területen fognak érvényesülni. Vannak olyanok is, akik a pályaválasztás küszöbén hetedik-nyolcadik oszályos korukban szembesülnek azzal, hogy a kreatívitás, kézműveskedés, a rajzolás áll legközelebb hozzájuk. Ekkor kerül fókuszba a pályaválasztás nehéz kérdése, a művészeti isoklák feltérképezése, az ezekbe történő bejutás esélyének latolgatása, egyszóval a felvételi kérdésköre.
Gyakori kérdések ebben az élethelyzetben a szülők részéről:
Mit fog kezdeni ezzel az iskolával a gyermek?
Milyen lehetőségei lesznek?
Hogyan fog megélni művészként?
Milyen szakmákban tud elhelyezkedni?
Alább néhány példa:
Grafikus, illusztrátor, art direktor, formetervező, stylist, belsőépítész, enterior designer, fotós, animációs tervező, divat és öltözéktervező, textiltervező, jelmez és díszlettervező, maszkmester, foodstylist, formatervező, ötvös, ékszertervező, festőművész, grafikusművész, szobrászművész, hogy csak a legismertebbeket és legnépszerűbbeket említsük.
Büszkén állithatjuk, hogy a magas túljelentkezésekkel terhelt művészeti intézményekbe való bejutási arányunk szinte 100%-osnak mondható.
Várjuk mindazokat a gyerekeket, akik eltökélten állnak a felvételi előkészítő kemény, ám annál szórakoztatóbb „munkájának” elébe. Ugyanakkor várkuk azokat is, akik még bizonytalanok, érdeklődésük még nem orientálódott egyértelműen, segítünk a tájékozódásban, egyéni és testreszabott programunkkal megkönnyítjük a dötés nehézségét.
A kurzus felépítése:
A kurzus programja igazodik a februárban zajló művészeti iskolák felvételi elvárásaihoz. Szeptembertől-februárig gyakoroljuk a grafittal készülő térbeli test (kockológia), egy csendélet látvány utáni megalkotása színes technikával és a portré rajzolás magas szintű elsajátítását. Februártól, amikor a felvételik lezajlanak lazítunk, és egyéb színes technikákkal, vázlatrajzolással (sketchbook) linómetszéssel is foglalkozunk.
Javasolt a rajzi képzés mellett a kiválasztott szakágra való felkészülés és portfólió összeállítás is (főként a Kisképzőbe való jelentkezés esetén). Népszerűek, emiatt igen nagy a túljelentkezés a művészeti középiskolákba, a grafika, festészet, textil-divattervezés, animáció, fotó szakágakra, ezért iskolánkban mindegyik irányhoz biztosítunk szakmai oktatót és kurzust. Ezek kiválasztásával kapcsolatban személyes konzultációt javasoljuk.
Mikortól érdemes elkezdeni a felkészülést?
Egyénfüggő, hogy ki milyen háttértudással, szorgalommal érkezik. Ideális esetben a felkészítés 6. vagy 7. osztályban elkezdődik.
Hetente hány alkalom szükséges a sikeres felvételihez?
Intézménytől és az egyéni fejlődés ütemétől függ. Általános tapasztalat azonban, hogy a művészeti középiskolás felvételikhez (szetemberi kezdés esetén) heti egy, a Kisképzős felvételi esetén heti két alkalom szükséges. A Kisképzős felvételi előtt szakirányú felkészülés is javasolt az általános rajz mellett. Iskolánkban az összes szakhoz szükséges képzés és oktató elérhető. (Grafika, animáció, textil-divat, festő, fotó, kerámia, üveg, stb.)